Odpowiednia waga dla 14-letniej osoby po anoreksji

Witam jaka wage powinna osiagnac moja corka 14 lat 154,5cm 37,5cm jest po anoreksji

Masa ciała Pani córki znajduje się poniżej 3 pcentyla siatki centylowej dla wieku. Środek normy dla wieku i płci wynosi ok 50 kg ale to moze byc wartosc nieosiagalna. Proponuje na początek zmierzyc się z masą ciała z 10 pcentyla - czyli 42 kg (będzie to bezpieczna wartośc). Minimalna, mieszcząca się w normie masa ciała to 39 kg (ale w 15 rż, to bedzie już 42 kg!). Ważne jest tez przy jakiej wadze córka przestała miesiączkowac (o ile występowały juz okresy) - wówczas trzeba tę wagę osiągnac i utrzymac, aby okres wrócił.

Szanowna Pani, wyliczona na podstawie stosunku wzrostu do kwadratu masy ciała wartość BMI wynosi dla pani córki 15.81 (kg/m2). Przy wzroście 154,5 cm prawidłowa waga dla kobiet powinna mieścić się pomiędzy: 44 a 59 kg, ale zważywszy na wiek pani córki, gdzie norma dla wieku 14 lat dla dziewczynek wynosi 15.8 - 23.5 pani córka osiągnęła już wystarczającą zdrową wagę. To jednak będzie zmieniać się z wiekiem.

Pozdrawiam,
Kamil Tarnawski