Komputerowe badanie wzroku u 3-letniego syna

witam syn 3lata miał badanie wzroku komputerowe przy którym bardzo się wiercił uzyskany wynik to SPH 1,25; CYL -2,25; AX 15. Pani doktor kazała przyjechać do kontroli za 8 miesięcy dodam że syn jest niepełnosprawny nie mówi. moje pytanie czy uż powinien mieć okulary czy może jakieś bardziej szczegółowe badania(miał badanie dna oka i wszystko wyszło w nim dobrze, co robić?????

Lek. Tomasz Budlewski

Jesli synek sie ruszał badanie jest mało wiarygodne, najlepiej kierowac sie zaleceniami okulisty, ewentualnie spróbować nieco wczesniej powtorzyć badanie.

Witam.Należy powtórzyć badanie za 2-3 miesiące, można też zbadac po zakropieniu. Wyniki wtedy są zasadniczo inne. Nie ufam badaniom innych okulistów i zawsze bada 2-3 x lub przynajmniej po Tropicamidzie 3x PLO i godzinę czekam. Małe dzieci nowe w praktyce po 0,25 % Atropinie 7 dni 2x do PLO. Wyniki wtedy są na 99 % wiarygodne. Dzieci zawsze oszukują niezależnie od stopnia współpracy, inteligencji i wieku. Pozdrawiam