Koniec okresu a stosunek i ryzyko ciąży

Witam, 6 dni temu, w ten sam dzień kiedy skończył mi się okres uprawiałam z chłopakiem petting, jestem dziewicą, on przejechał penisem na którym znajdował się preejakulat po moim wejściu do pochwy, obawiam się że mogłam zajść w ciąże, źle się czuje, boli mnie brzuch, głowa, zbiera mnie na wymioty, dodam też że mam infekcję gardła może dlatego chce mi się wymiotować, bardzo się stresuję, jest szansa że zaszłam w ciążę?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przypadku ryzyko ciąży właściwie jest znikome. Gdyby jednak kolejna miesiączka się opóźniała, proszę wykonać test ciążowy. A propos opisanych objawów to są one dość niespecyficzne i mogą mieć wiele przyczyn, w tym może być to wynik współistniejącej infekcji.