Konieczność leku osłonowego przy antybiotyku u 7,5-miesięcznego dziecka

Witam, u mojego synka (7,5 miesiecznego) rozpoznano zapalenie ucha, dostal antybiotyk Amoxicillin na 5 dni, lecz żadnego oslonowego leku? Powinnam kupić i podawac? Antybiotyk stosuje od dzisiaj. Dodatkowo ma goraczke 38-39 stioni, lekarz zalecił dawac paracetamol i ibuprofen na zmiane- podawac do tej pory az goraczka zelzy? Dziękuję za pomoc

Lek. Katarzyna Szymczak

Przy antybiotyku wskazany jest lek osłonowy zawierający najlepiej Lactobacillus Rhamnosus albo Sacharomycetes Boulardii. Leki przeciwgorączkowe stosować przy temp powyżej 38,5.
Pozdrawiam