Konieczność skorzystania z toalety nad ranem i problem z wypróżnieniem

Witam. Mam 21 lat. Nigdy wcześniej nie miałam tego typu krępującego problemu. Zaczął się kilka (ok 5) dni temu. Mianowicie, zawsze w granicach 6-7 z rana muszę skorzystać z toalety. Niestety na tym się nie kończy. Później aby oddać stolca, chodzę jeszcze ok 5 razy. Kolejne nie są obfite, są małe. Niesamowicie mi to przeszkadza w życiu codziennym i nie wiem, czy mam się zgłosić z tym do lekarza, czy jest to etap przejściowy. Dodam, że zaczęłam brać leki antykoncepcyjne.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy wymagają wdrożenia diagnostyki w kierunku chorób układu pokarmowego. Proszę udać się na wizytę do lekarza, który pokieruje procesem diagnostycznym.