Konieczność zmiany tabletek na dwuskładnikowe po karmieniu piersią

Witam, lekarz przepisał mi tabletki antykoncepcyjne Ovulan, ponieważ karmiłam piersią, w tej chwili już nie karmię, moje pytanie jest takie czy powinnam zmienić tabletki na tzw. dwuskładnikowe? czy w obu sytuacjach karmienia i nie karmienia te tabletki Ovulan są jednakowo skuteczne?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Skuteczna ochrona przed ciążą zostanie zachowana. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.