Karmienie piersią przy gruczolakowłókniaku

Witam,
podczas ciąży wyczułam mały guzka na piersi. Cały czas karmię dziecko piersią, w tej chwili guz się dużo powiększył. Po badaniu wykryto gruczolakowłókniak 2.6na 1.2.
Czy karmienie wpływa niekorzystnie na tego guza? Czy nadal powinnam karmić piersią?

Witam serdecznie,

Gruczolakowłókniaki nie są przeciwskazaniem do karmienia piersią. Dlatego nie musi Pani z tego rezygnować.
Powinna być Pani pod stałą opieką ginekologa. Być może konieczne będzie leczenie operacyjne. Należy pamiętać, że takie zmiany mogą zezłośliwieć. Są to bardzo rzadkie sytuacje ale niestety się zdarzają i trzeba to mieć na uwadze.

Pozdrawiam