Konsekwencje częstych badań RTG
Witam, miałem w tym roku robionych niestety dużo zdjęc rtg, wypisuje je: maj - rtg zatok 14.06 - zdjęcie rtg nosa, zdjęcie rtg twarzoczaszka PA, zdjęcie rtg czaszka AP/PA+boczne 23.06. - 3 zdjęcia przełyku z kontrastem 28.06. - 2 zdjęcia kręgosłupa odcinek piersiowy 22.07. - niestety znowu 2 zdjęcia kręgosłupa odcinek piersiowego i jeszcze 2 odcinek lędźwiowy Czy mogę się dowiedzieć jaką dawkę mikrosiwertów łącznie przyjąłem i czy coś mi za to może grozić? Bardzo proszę o odpowiedź

MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu
Mit samonaświetlania jako przyczyny nowotworów
Witam serdecznie,
Wszystko zależy na jakim aparacie Pan miał wykonywane badania. Dawka promieniowania pochłoniętego przez pacjenta różni się nieco na różnych aparatach. Sugeruję udać się do Zakładu Radiologii i porozmawiać na ten temat z radiologiem face to face.
Pozdrawiam.