Konsekwencje częstych badań RTG

Witam, miałem w tym roku robionych niestety dużo zdjęc rtg, wypisuje je: maj - rtg zatok 14.06 - zdjęcie rtg nosa, zdjęcie rtg twarzoczaszka PA, zdjęcie rtg czaszka AP/PA+boczne 23.06. - 3 zdjęcia przełyku z kontrastem 28.06. - 2 zdjęcia kręgosłupa odcinek piersiowy 22.07. - niestety znowu 2 zdjęcia kręgosłupa odcinek piersiowego i jeszcze 2 odcinek lędźwiowy Czy mogę się dowiedzieć jaką dawkę mikrosiwertów łącznie przyjąłem i czy coś mi za to może grozić? Bardzo proszę o odpowiedź

Witam serdecznie,

Wszystko zależy na jakim aparacie Pan miał wykonywane badania. Dawka promieniowania pochłoniętego przez pacjenta różni się nieco na różnych aparatach. Sugeruję udać się do Zakładu Radiologii i porozmawiać na ten temat z radiologiem face to face.

Pozdrawiam.