Konsekwencje współżycia bez zmiany prezerwatywy

Kochałam się z chłopakiem, ale się zabezpieczaliśmy. Podczas seksu on spuścił się w gumkę i kochaliśmy się dalej, nie zmienił jej. Czy istnieje możliwość zajścia w ciążę. Seks uprawialiśmy z 19 na 20 lipca i okres mam regularnie co 28 dni? No i czy istnieje duża możliwość, aby sperma wyciekła w ten sposób przez kondom?

Witam serdecznie! Ustalenie ryzyka wypłynięcia nasienia z prezerwatywy jest niezwykle trudne, żeby nie powiedzieć - niemożliwe. Nie ma badań, które udzielałyby odpowiedzi na Pani pytanie. Producenci prezerwatyw podkreślają jednak, iż ich produkty są jednorazowego użytku, a niezastosowanie się do zaleceń podanych w ulotce powoduje obniżenie skuteczności danej metody zabezpieczenia. W Pani zapytaniu nie znajduję jednak informacji na temat zsunięcia czy pęknięcia prezerwatywy, a zatem ryzyko przedostania się nasienia do dróg rodnych wydaje się być znikome. Niestety wśród danych na temat Pani cykli zabrakło informacji na temat dato ostatniej miesiączki, co uniemożliwia wyliczenie dni płodnych. Pozdrawiam!