Korzystanie z solarium po oparzeniu słonecznym

Witam, mam pytanie przyjechałam z nad morza, opalałam się 2 dni, w 2 dniu miałam wieczorem poparzenie zaczeła mnie swedziec skóra, czerwona, smarowałam penthanolem i po 2 dniach przeszło.. Chciałam dodać opaliłam się delikatnie, moja pytanie brzmi czy mogę isc na solarium przyciemnic opalenizne? dodam ,że na posladkach nie opaliłam się i piersi i zalezy mi na tym aby te miejsca też opalić , na ile minut warto ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli nie ma objawów oparzenia słonecznego to nie ma przeciwwskazań do skorzystania z solarium. Odpowiedni czas pomoże dobrać obsługa solarium.