Kość krzyżowa w ustawieniu poziomym sacrum acutum

TK KRĘGOSŁUPA LĘDŹWIOWEGO Witam i proszę o opisanie mojego badania. Kość krzyżowa w ustawieniu poziomym sacrum acutum. W trzonie L1 po stronie lewej naczyniak wielkości 29x25mm, pozostałe trzony z rozrzedzoną strukturą kostną, bez innej patologii. Zaostrzenia zwyrodnieniowe widoczne na przednich krawędziach trzonów wielopoziomowo. Przestrzeń międzytrzonowa L3/L4 delikatnie zwężona. Wyrostki kolczyste L3, L4, L5 stykają się ze sobą z zeszlifowaniem krawędzi. Na wysokości L5/S1 wypuklina grzbieto
MĘŻCZYZNA, 50 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania

Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu wskazują na obecność patologii o charakterze zwyrodnieniowym oraz przeciążeniowym. Zmiany te mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Lordoza lędżwiowa pogłębiona przy poziomym ustawieniu kości krzyżowej

Lordoza lędżwiowa pogłębiona przy poziomym ustawieniu kości krzyżowej -badanie wykonano w pozycji leżącej. Krążek międzykręgowy L5/S1 wykazuje dyskretne cechy rozpoczynającej się dehydratacji,a jego pierścień włóknisty jedynie uwypukla się dokanałowo modelując worek oponowy.Stopień uwodnienia pozostałych krążków międzykręgowych w badanym odcinku jest w normie ;nie tworzą one wypuklin dokanałowych. Dziękuje lo
KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu
Milena Lubowicz
71 poziom zaufania

Proszę skonsultować się z lekarzem zlecającym badanie.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Zmniejszona lordoza lędźwiowa przy poziomym ustawieniu kości krzyżowej

Zmniejszona lordoza lędzwiowa przy poziomym ustawieniu kości krzyżowej.Prawostronne skrzywienie kręgosłupa L z zaznaczoną rotacją trzonów.Wysokośc trzonów L zachowana.Przestrzenie międzykręgowe L1-L2-L3zwężone w częściach tylnych,wtórne do zaburzonej statyki.Na poziomie L5-S1dyskopatia.Zmiany przeciążeniowe w stawach międzywyrostkowych,najwieksze na pograniczuL-S.Dokucza nawracający ból pleców ciągnący do prawej nogi i trudność ze wstaniem z pozycji dłuższego kucania.Co to oznacza?Jak leczyć?
KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania

Proszę koniecznie udac sie do lekarza zlecającego powyzsze badanie, po bezpośrednim badaniu i łącznej interpretacji bedzie mozna okreslic odpowiednie dalsze postepowanie.

0

Badanie obrazowe jest jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu i jak każde badanie ma ograniczoną wartość diagnostyczną.
W obrębie kręgosłupa znajduje się wiele struktur anatomicznych, które mogą być źródłem dolegliwości.
Aby postawić właściwe rozpoznanie niezbędna jest znajomość charakteru dolegliwości, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe.
Leczenie schorzeń kręgosłupa jest najczęściej długotrwałym i złożonym procesem. Najczęściej podstawą leczenia jest odpowiednio dobrana i systematyczna rehabilitacja.A podstawą rehabilitacji są odpowiednio dobrane ćwiczenia, których zadaniem jest wzmocnienie mięśni trzymających kręgosłup,tak aby zmiany w obrębie kręgosłupa nie narastały.
Leczenie może również obejmować farmakoterapię, zabieg termolezji, blokadę terapeutyczna, znieczulenie zewnątrzoponowe. Zabiegi te służą zmniejszeniu dolegliwości bólowych i umożliwieniu intensywnej rehabilitacji. Rehabilitacja może być wspomagana zabiegami akupunktury lub TENS .
W rzadkich przypadkach może okazać się, że wskazane jest leczenie operacyjne

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty