Krążek a szczepienie - czy antykoncepcja będzie zachowana?

Witam, stosuje krążek od miesiąca. W najbliższym czasie mam przyjąć ostatnią dawkę szczepienia przeciw żółtaczce. Czy może zmniejszyć ona skuteczność krążka?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Szczepionka na żółtaczkę nie powinna wpływać na skuteczność antykoncepcji hormonalnej, w szczególności na skuteczność krążka dopochwowego. Może więc się Pani spokojnie szczepić, bez obawy zakłócenie antykoncepcyjnego działania krążka.

Pozdrawiam serdecznie!