Leki a antykoncepcja - czy ochrona jest zachowana?

Witam, mam pytanie - jestem aktualnie przeziębiona, byłam leczona B*****- lekarz ginekolog powiedział mi, że lek ten nie wpływa na antykoncepcję. Następnie zażywałam T*****. Czy istnieje możliwość, że mogę być w ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Żaden z przyjmowanych przez Panią leków nie wpływa na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych. Wszystkie niezbędne informacje znajdzie Pani w ulotce leków. W przyszłości sugerowałabym zapoznanie się treścią ulotki, w szczególności z punktem interakcji leków, przed rozpoczęciem stosowania. Jeżeli lek będzie obniżał skuteczność  tabletek konieczne będzie stosowanie dodatkowych metod antykoncepcji.

Pozdrawiam