Krew podczas wypróżnienia i guzek w odbycie

Od jakiegoś czasu, podczas wypróżnień pojawia się krew, trwa to ok. 3-4 dni, następnie przerwa różnie czasem 1 m-c czasem 3-4 m-c i kolejne 3-4 dni kiedy na papierze toaletowym pozostają plamy jasne krwi, majtki pozostają czyste. Podczas codziennych kąpieli wyczuwany jest delikatny guzek przy samym odbycie, jednak chowa się on czasem tak jakby do środka. Wypróżnienia są raczej normalne, nie boli mnie nic, czasem krwawienie pojawia się przy biegunce.

Konieczne badanie u chirurga, żeby ewentualnie potwierdzić hemoroidy i zacząć je leczyć. Nie leczone poza tym, że mogą powodować bóle w okolicach odbytu mogą doprowadzić do niedokrwistości. Można je leczyć farmakologicznie ( np Procto hemolan w czopkach i diosmina 3 x 1000mg). Czasem jest konieczne leczenie zabiegowe. Konieczna jest też profilaktyka.http://gastrologia.mp.pl/choroby/jelitogrube/68332,hemoroidy