Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 9 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Krew w kale i wzdęcia brzucha

Witam! 3 tyg. temu, na drugi dzień po zakrapianej imprezie, zauważyłam świeżą krew w kale. Pojawiała się przez dwa dni i przestała. Towarzyszył temu uciskający ból w lewym dole biodrowym oraz wzdęcie i napięcie brzucha. Na początku pomyślałam, że może być to spowodowane seksem analnym. Krew już się nie pojawia, ale uczucie wzdęcia i bólu w lewej dolnej części brzucha, promieniujące na pachwinę, nie przeszło. USG jamy brzusznej - wszystko ok. Dostałam skierowanie na kolonoskopię. Badania się nie boję, ale nie mogę spać z powodu strachu przed diagnozą. Wzdęcie i ucisk w brzuchu znacznie narasta po jedzeniu. Nie zauważyłam wpływu alkoholu na wzmożenie dolegliwości. Apetyt w normie. Spora ilość imprez w ostatnim czasie. Uprzejmie proszę o podpowiedź. Na badanie, jeśli dostanę sie w tym tyg. - na pewno pójdę.

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Parenting.pl

Parenting.pl to nowoczesny portal przeznaczony przede wszystkich dla obecnych i przyszłych rodziców, ale również dla osób zainteresowanych tematyką związanych z rozwojem i zdrowiem dziecka. Serwis posiada bogatą bazę treści.

Trudno mi określić co się obecnie dzieje bez bezpośredniego badania. Raczej pojedynczy incydent związany z oddaniem świeżej krwi ze stolcem mógł być spowodowany np. żylakami odbytu lub też związany z samym seksem analnym (uszkodzenie śluzówki odbytu). Trzeba jednak wykluczyć krwawienie z dalszych odcinków jelita grubego oraz przyczynę obecnych dolegliwości, dlatego zalecono kolonoskopię. Dopiero kolonoskopia zapewne wyjaśni te dolegliwości. Być może w zakresie jelita grubego doszło do jakiegoś stanu zapalnego.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy