Krew w kale po okazyjnym spożyciu alkoholu

Jestem osobą niepijącą, która prowadzi zdrowy tryb życia (zdrowe odżywianie, siłownia itp.). Wczoraj jednak zdarzyła się okazje, 18 urodziny kolegi. Jestem kompletnie nieprzyzwyczajony do spożywania alkoholu, toteż niewielkie jego ilości są w stanie konkretnie mnie załatwić. Wypiłem wczoraj 4-5 wcale nie mocnych drinków i tutaj pojawia się mój problem. Wydaje mi się, ze w kale pojawiła się krew. Czy taka sytuacja jest w ogóle możliwa? ?Czy może być to tylko zabarwienie (zjadłem dużo chipsów)?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Na kolor kału wpływ ma spożywane jedzenie, drinki mogły zawierać barwnik, który również mógł zmienić kolor. Jeżeli jednak problem będzie się powtarzał, zaobserwowana zostanie żywoczerwona krew lub pojawią się dolegliwości bólowe ze strony odbytu / w dole brzucha, to kontakt z lekarzem jest wskazany.