Kropki na penisie

ok 2 tyg temu pojawiły mi się czerwone kropki na penise a dokładnie na żołędziu. Są swędzace i pieką ogólnie nieprzyjemne uczucie. Co prawda ostatnio ich ilość zmalała ale jeszcze są. Dokuczają podczas stosunku mimo że w prezerwatywie. Ostatno byłem przeziębiony i brałem antybiotyk. Mam stałą partnerkę. Czy jest na to jakiś środek bez recepty? Co to może być? Czy konieczna jest wizyta u lekarza? Bardzo proszę o odpowiedź. Z gory dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Nie ma leku bez recepty, nie można wprowadzić leczenie bez diagnostyki tego typu zmian. Powinien Pan udać się do lekarza, a zanim to nastąpi należy stosować prezerwatywy, tak aby ewentulanie nie zarazić partnerki. Być może zarówno Pan, jak i partnerka będą potrzebowali leczenia.
Po stosowanej antybiotykoterapii mogą być to zmiany grzybicze, ale nie można wykluczyć i innej etiologii.