Krople krwi podczas samocewnikowania

Witam. Dzis 1-raz samocewnikowalam sie. Zaniepokoiło mnie ze w cewiku na czubku gdzie wprowadzalam do cewki bylo troszke krwi,tak 2 krople. Troszke poczułam bol.Czy wprowadziłam cewnik za daleko?Czy jak juz pojawi sie mocz to dalej mam nie wsówac cewnika?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Czy to jest cewnik na stałe? Jeśli nie, wystarczy wprowadzać cewnik tylko do momentu pojawienia się moczu w cewniku. Jeśli natomiast cewnik ma być założony na dłuższy czas, po pojawieniu się moczu w cewniku należy wprowadzić go nieznacznie głębiej i uszczelnić balon.