Krostki na brzuchu, piersiach i plecach a podejrzenie ciąży

Witam, ostatnio zauważyłam, że na brzuchu, piersiach i częściowo na plecach pojawiły mi się krostki, jest ich kilka, ale czasami bardzo swędzą. Co to może być? Szukałam coś wcześniej w internecie na ten temat, ale trafiłam tylko na tematy związane z ciążą, podejrzewam właśnie, że mogę być, ale na chwile obecną pewności nie mam, czy to musi być koniecznie związane z ciążą ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Występowanie zmian skórnych nie jest specyficznym objawem ciąży. W celu weryfikacji ciąży warto wykonać test ciążowy po 14 dniach od ostatniego stosunku. W celu ustalenia przyczyny występowania krostek powinna Pani udać się na wizytę do specjalisty dermatologa.