Zapytaj lekarza

7 1 6 , 7 7 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku?

Trądzik objawia się nieestetycznymi krostami, które pojawiają się najczęściej na twarzy. Niektórzy nie zwracają jednak na to uwagi i bagatelizują problem. Obejrzyj film i dowiedz się, dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku.

Witam serdecznie! Opis zmian sugeruje infekcję - na podstawie samego opisu trudno określić czy spowodowana jest ona przez bakterie czy na przykład wirusa opryszczki. Jeżeli metody zastosowane nie pomogły wskazana jest wizyta u lekarza, który będzie miał możliwość przeprowadzenia badania, obejrzenia zmian, zebrania wywiadu - dopiero wówczas będzie można zalecić farmakoterapię. Najlepiej skorzystać z pomocy dermatologa (nie jest konieczne skierowanie). Jeżeli termin wizyty będzie odległy proszę udać się do lekarza rodzinnego. Ewentualnie pomóc może również farmaceuta, w dobraniu preparatów dostępnych bez recepty w aptekach. Pozdrawiam

Lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu profesjonalnych publikacji medycznych.
0

Proszę udac się do dermatologa, lekarz obejrzy zmiany i przepisze odpowiednią maść, bądź zaleci terapię doustną. A czy nie ma Pan opryszczki?

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy