Krótki i spóźniony okres - gdzie leży przyczyna?

Tabletki antykoncepcyjne biorę od sierpnia 2010 roku i do tej pory mój okres był normalny, a w tym miesiącu dostałam okres, ale jak dla mnie nie wygląda na miesiączkę, tylko plamienie, jest bardzo mały i trwa tylko 3 dni. Czy to jest normalne, że po odstawieniu tabletek na 7-dniową przerwę okres dostaję dopiero na 5 dzień? Czy to może być ciąża? proszę o poradę. Z góry dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Krwawienie z odstawienia nie zawsze musi wystąpić w tym samym dniu przerwy. Również jego nasilenie może być nieco inne. Czasami zdarza się, że krwawienie z odstawienia nie występuje. Jednak zawsze w takich przypadkach należy wykluczyć ciążę.
Gdyby kolejne krwawienia budziły Pani niepokój, wskazana będzie wizyta u ginekologa.
Pozdrawiam