Kruszenie się paznokcia

Co może być przyczyną i jak leczyć dosłownie rozpadający się i wykruszający paznokieć u palucha stopy. Proces degradacji trwa już ok 4 mc. częśc paznokcia jest zrogowaciała a części już w ogóle nie ma. Badanie mykologiczne nie wykazało obecności grzybów. Paznokieć nie boli. Wszystko zaczęło się od niewielkiego stanu zapalnego wału paznokciowego tylnego, bez ropy. Wówczas na paznokciu pojawiła się ciemno żółta/zielona, podłużna plama. Nie widac wyrastącego nowego paznokcia.

2. Gdyby nic nie wykryto, trzeba będzie rozważyć inne przyczyny. Czy w rodzinie ktoś chorował na łuszczycę?
3. Wszystko to oczywiście pod kierunkiem dermatologa.