Kruszenie się zębów 2,5-letniego dziecka

Witam. Mam problem z ząbkami 2,5 letniej córeczki. Byłyśmy już kilka razy na lapisowaniu, ale mała od miesiąca narzeka że Ją boli ząbek, są to jedynki i dwójki u gory. Ząbki z tygodnia na tydzień sie coraz bardziej kruszą. Chciałam zapytać co można więcej prócz lakierowania zrobić? Mała boi sie dentysty, otwieramy buzię na siłe. Z góry dziękuję i czekam na odpowiedź.

Witam,
U dzieci z utrudnioną współpracą , szczególnie tak malutkich nic więcej poza tzw lapisowaniem często nie da się zrobić. Dlatego w pierwszej kolejności należy zacząć od wizyt adaptacyjnych które pomogą dziecku oswoić się z dentystą. Kiedy przestanie się bać i zacznie normalnie wspólpracować możemy zrobić prawidłowy przegląd i zastanowić się nad rozwiązaniem. W celu podniesienia komfortu u dzieci można zastosować gaz rozweselający , środki uspokajające a czasem konieczna może okazać się narkoza.
Pozdrawiam,
Łukasz Wojszwiłło

Jeżeli współpraca z córką jest trudna, dobrze by było znaleźć gabinet stomatologiczny zajmujący się typowo leczeniem dzieci.
Dobrze też udać się do pediatry - być może konieczne będą zmiany w diecie.