Krwawienia przy antykoncepcji

Od 17 dni biore tabletki antykoncepcyjne. Przyjmuje je tak jak nakazał mi lekarz. Lecz odkąd je biore mam krwawienia. Wiem że to normalne gdyż organizm sie przyzwyczaja. Mam również bóle podbrzusza. ZAstanawia mnie jedynie to ile będę jeszcze krwawić. ZA 4 dni mam odstawić tabletki na tydzień. I zacząć przyjmować nowe opakowanie. Czy to się już wtedy unormuje? Bo mam już dość okresu przez miesiąc czasu.
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Tak jak sama Pani napisała, krwawienia/plamienia śródcyklowe to najczęstszy objaw uboczny, jaki występuje podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej. Warto jednak podkreślić, że największe nasilenie plamień występuje zazwyczaj przez pierwsze 2-3 opakowania. Trudno jednak określić jak będzie w Pani przypadku. Plamienia mogą ustąpić za kilka dni jak i utrzymać się jeszcze 2 miesiące. Gdyby się utrzymywały, warto skonsultować się ze specjalistą ginekologiem - być może konieczna będzie zmiana preparatu antykoncepcyjnego.