Krwawienie podczas stosowania tabletek Belara u 47-letniej kobiety

Witam.Proszę o poradę.Przez 2 lata stosowałam pigułki Qlaira,ale zaczęłam krwawić i lekarz kazał odstawić.Po roku "abstynencji"pigułkowej dostałam preparat Belara.Przy pierwszym opakowaniu miałam plamienia,a od połowy drugiego mam normalny okres.Do końca opakowania zostały 4 tableki,a ja krwawie i to dużo.Czy to normalne?A może te pigułki nie są dla mnie?

Lek. Tomasz Budlewski

Aby móc coś więcej powiedzieć konieczne jest badanie lekarskie, Proszę udać się do ginekologa.

Aleksander Ropielewski

Jest to możliwy efekt uboczny stosowania antykoncepcji hormonalnej. Powinien ustąpić z czasem albo zmniejszyć nasilenie. Jeżeli źle Pani toleruje występujące krwawienia proszę skontaktować się z lekarzem w celu zmiany formy antykoncepcji.