Krwawienie podczas wypróżnienia a stosowanie czopków

Jestem matka karmiąca. Tydzień temu miałam bardzo silnie parcie podczas wypróżnienia. Zauwazylam wtedy niewielka ilość krwi na papierze i stolcu. Od tego czasu przy każdym wyproznieniu mam bardzo obfite krwawienia żywą czerwoną krwią. Wyprozniam się normalnie bez zaparć i większego bólu a stolec jest luźny. Lekarz rodzinny przepisał czopki hemorectal. Na ulotce pisze żeby nie stosować ich przy krwawienia i otwartych ranach. Krwawie tylko zaraz po wyproznieniu. Czy mogę stosować te czopki?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proponuje ponownie udać się do lekarza zlecającego powyższa terapię.