Krwawienie przy podwiązanych jajowodach

Jestem 35-letnią kobietą. 7 miesięcy temu urodziłam trzecie dziecko przez cesaskie ciecie i podwiązane zostały mi jajniki. Cztery miesiące później pojawiła się miesiączka, a raczej wyglądało to jak krwotok. Czy jest to normalne? Jak będą wyglądały następne krwawienia? Czy gdy mam podwiązane jajniki, mogę zajść w ciążę, bo raczej nie chciałabym tego?

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu

Jak stosować prezerwatywy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Podwiązanie jajowodów ma na celu zapobieganie poczęcia - plemniki nie mogą się przedostać przez podwiązane jajowody do komórki jajowej. Jednak jajniki nie są uszkodzone, więc kontynuują swoją aktywność - w organizmie kobiety mają miejsce takie same procesy jak zawsze. Cykl miesiączkowy przebiega tak jak zwykle, ma miejsce miesiączka, tylko komórka jajowa nie może zostać zapłodniona. Podwiązanie jajowodów to trwała i bardzo skuteczna metoda antykoncepcyjna. Krwawienie, które u Pani wystąpiło to najprawdopodobniej miesiączka, ale jeśli była Pani zaniepokojona charakterem tego krwawienia, to warto udać się do lekarza.

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy