Krwiak na stłuczonej piszczeli

Witam, miałem stłuczoną piszczel, po 8 m-cach pozostał mi krwiak na wysokości 1/3 piszczela który jest widoczny na usg. Krwiak z czasu mnie zarwie i zapiecze. wydaje mi sie iż ta noga jest nadal troche spuchnięta szczególnie widoczne jest to po całym dniu chodzenia w skarpetkach których gumka kończy sie na wysokości tego krwiaka i go uciska. czy wyczyszczenie go jest konieczne i czy pozostawienie go może doprowadzić do czegoś gorszego?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji leczenie operacyjne może okazać się jedyną metodą leczenia. Wszelkie wątpliwości proszę wyjaśnić z lekarzem prowadzącym.