Krwiak w bliźnie pooperacyjnej po usunięciu wyrostka robaczkowego

Witam mam pytanie mianowicie miałem wycięty wrostek robaczkowy niestety jeszcze tego samego dnia była potrzebna kolejna operacja ponieważ był krwotok spowodowany prawdopodobnie zsunięciem się opaski(lekarze nie udzielili dokładnej odpowiedzi) wyszedłem ze szpitala i po dwóch tygodniach na badaniu usg stwierdzono krwiaka w bliźnie pooperacyjnej.Panie doktorze co robić w takiej sytuacji? Czy krwiaka trzeba będzie usuwać?

Krwiak w bliźnie jest sprawą naturalną, często badanie USG wykazuje jego obecność, nawet przy bezproblemowym przebiegu pooperacyjnym. W Pana sytuacji konieczna jest regularna (w ciągu ~14dni) obserwacja miejsca operowanego w poradni chirurgicznej, zwracanie uwagi na ewentualną wydzielinę z rany, gorączkę, narastanie dolegliwości bólowych. W przypadku sukcesywnej poprawy i ustąpienia dolegliwości - kontrolne USG nie są bezwzględnie wymagane.