Krwiak w obrębie łydki a róża

Czy od dużego krwiaka na łydce (uraz sprzed 2 miesięcy, upadek z drzewa, silne otarcie) może pojawić się róża? Męczę się 2 miesiące. Stosowałam maści i żele. Mam ogólnie złe samopoczucie, pieczenie w łydce, wręcz szarpanie w środku, zaczerwienienie, wrażenie puchnięcia i bólu zmienionych chorobowo miejsc, nadmierne ocieplenie skóry na łydce. Robiłam prywatnie badanie USG, ale lekarz radiolog nie stwierdził, żeby coś się działo, ale zasugerował właśnie różę. Już nie wiem sama, gdzie się udać.

Najlepiej w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem, który oceni stan kończyny dolnej po urazie. W przypadku takiego wywiadu i stanu klinicznego oczywiście, że można przypuszczać różę.