Krwinkomocz a stan zapalny szyjki macicy

Od lipca ub.r. męczę się z bólem okolicy podżebrowej i pleców po prawej stronie i zmęczeniem. Wykonywane w tym okresie bad. moczu wykazały krwinkomocz: erytrocyty od 105,20 do 48,0 w ost. badaniu. Obecnie erytrocyty izomorficzne: 48, dysmorficzne:8,wyługowane:0. Pojawiły się także nieobecne wcześniej kom. drożdży- 69,60 i znacznie nasiliły dolegliwości bólowe.W zw. ze stanem zapalnym szyjki macicy przyjmuje od dziś Gynalgin. Co to może być i co robić do czasu wizyty u nefrologa, którą mam 20.02?

Aleksander Ropielewski

Proszę wykonać badanie USG jamy brzusznej oraz skontaktować się z lekarzem. Objawy mogą wynikać z kamicy nerkowej oraz zakażenia układu moczowego. Najlepiej oceni to właśnie badanie USG. Po jego wykonaniu będzie można podjąć odpowiednie leczenie.