Krzywe widzenie, proszę o interpretację EEG

Zapis nieprawidłowy - rejestracja w odprowadzeniach czołowo-skroniowych z wyraźną przewagą lewej grupy i raz krótkiej serii fal delta, oraz w odprowadzeniach skroniowych i trójkątów głębokich, głównie okolic tylnych fal ostrych, na tle prawidłowej czynności podstawowej. Co to wszystko oznacza? Dziękuję za odpowiedzi, sues

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Zarejestrowany u Pani zapis EEG jest nieprawidłowy. Z dostarczonego opisu badania można wnioskować, że zmiany występujące u Pani mają średnie nasilenie Jednak nie musi to wcale świadczyć o istnieniu istotnej nieprawidłowości w mózgu. Zapis EEG należy interpretować wraz z całością danych klinicznych, w oparciu o uzyskany od pacjenta dokładny wywiad, zawierający takie informacje jak: wiek, główne dolegliwości, przyjmowane leki i choroby współistniejące. Jeśli badanie EEG jest wykonywane po raz kolejny, to ważne jest też porównanie go do badań poprzednich. Natomiast istnienie niepokojących zmian w mózgu, można wykluczyć, wykonując badanie obrazowe głowy (tj. tomografię komputerową lub rezonans magnetyczny).