Kto może przepisać lek Viagra?

Dzień dobry mam pytanie związane z lekiem Viagra . Czy lekarz rodzinny może przepisać lek ? Czy są potrzebne jakieś badania do przepisania tego leku ? Pozdrawiam

Witam.
Lek może przepisać każdy lekarz, który czuje się kompetentny. Nie ma żadnych formalnych ograniczeń.
Nie ma też żadnych obligatoryjnych badań.
Należy jednak dążyć do ustalenia przyczyny zaburzeń, biorąc pod uwagę przyjmowane leki, choroby sercowo-naczyniowe, cukrzycę, tło psychogenne, ew. zaburzenia hormonalne, przebyte urazy i wady wrodzone prącia itd.
Najczęściej z badań wykonuje się lipidogram, glukozę lub doustny test obciążenia glukozą, testosteron całkowity we krwi.
W wybranych przypadkach oznacza się LH, PRL, białko wiążące hormony płciowe, TSH, FT4, PSA bądź wykonuje inne specjalistyczne badania i konsultacje.