Kto może wydać skierowanie na TK?

Witam! odpowiedź do wątku "wymiotywanie krwią"mam pytanie do jakiego lekarza trzeba się udać żeby dostać skierowanie na badanie TK.Bo mój lekarz rodzinny odmawia wydania jakichkolwiek skierowań bo uważa ze z zrobionych badań wychodzi że jest wszystko ok i że jest sprawa wyjaśniona.Jedynie co dostałem to skierowanie do laryngologa.Zdesperowany

Na ubezpieczalnie czyli na NFZ skierowanie na CT może wydać tylko lekarz specjalista pracujący w poradni specjalistycznej. Lekarz poz nie może wydać takiego skierowania. Może jednak sugerować i wydawać opinie czy takie badanie jest potrzebne czy nie.