Konieczność posiadania skierowania aby udać się do psychologa

Dlaczego do psychologa trzeba mieć skierowanie? Kogo oprócz lekarza POZ mogę poprosić o skierowanie? Co zrobić, jeśli lekarz nie chce dać mi takiego skierowania? (Wcześniej już brałam, gdy dawałam skierowanie do innego psychologa).

Witam,
Takie skierowanie wydaje również psychiatra. Jeśli lekarz rodzinny nie chce wydać, to proszę spróbować w innym miejscu.
Pozdrawiam

Witam, niestety do psychologa NFZ, placówek specjalistycznych, niezbędne jest skierowanie. Bez skierowania natomiast może udać się Pani do lekarza psychiatry, z funduszu NFZ w Poradni Zdrowia Psychicznego, który również może wydać skierowanie do psychologa, jeżeli uzna że jest to wskazane. Inna formą skorzystania z pomocy, bez skierowania, jest jedynie wizyta prywatna. Jeżeli jest to sytuacja wymagająca szybkiej interwencji, może Pani skorzystać z telefonu zaufania lub skorzystać z pomocy ośrodka interwencji kryzysowej. Pozdrawiam