Czy psychiatra może wypisać skierowanie na psychoterapię?

Czy psychiatra może wypisać skierowanie na psychoterapię jeżeli idę do niego prywatnie? Na NFZ są straszne kolejki a zależy mi na podjęciu terapii.

Dobrym rozwiązaniem jest też rozejrzenie się w fundacjach i stowarzyszeniach. Czasem pomoc w tych instytucjach ukierunkowana jest do osób z konkretnym problemem (np żałoby), ale warto zadzwonić i zapytać, czy Pani przypadek może być poddany takiej pomocy. Jeżeli ma Pani taką możliwość to proszę również zapytać w takiej instytucji jak Ośrodek Interwencji Kryzysowej - być może w Pani mieści jest tam prowadzona taka forma pomocy.