Dlaczego nie mogę sobie poradzić z lękami?

Bardzo zaszkodzil mi lek fevarin po nim miałam próbę samobójcza.oraz ataki paniki które zwalczalam benzodizepinami.biore też od kilku lat solian lerivon i asentre.obecnie znów przyjmuje benzo bo od czasu fevarinu nie mogę sobie z lękami poradzić bardzo mnie nosi mam ataki płaczu-nie było do czasu próby wprowadzenia fevarinu kilka msc temh.bralam go kilka dni.choroba depresja.co robić kiedy nic na mnie nie działa tylko benzo.fevarin uruchomił taki lęk którego nawet ssri ani lerivon nie dają rady

Być może powinna Pani wdrożyć jeszcze psychoterapię. Potrzebne będzie skierowanie od lekarza rodzinnego. Jeżeli otrzyma Pani skierowanie od lekarza warto poczekać, faktycznie w większości miast, czas oczekiwania na psychoterapię jest bardzo długi, do psychoterapii na NFZ często są kolejki, dlatego warto sprawdzić w różnych miejscach. Ponieważ nie ma rejonizacji, warto szukać też w innej dzielnicy czy sąsiednich miejscowościach, jeśli może Pani dojeżdżać. Jeżeli zasoby materialne pozwalają - można podjąć psychoterapię w gabinecie prywatnym.
Dobrym rozwiązaniem jest też rozejrzenie się w fundacjach i stowarzyszeniach. Czasem pomoc w tych instytucjach ukierunkowana jest do osób z konkretnym problemem (np żałoby), ale warto zadzwonić i zapytać, czy Pani przypadek może być poddany takiej pomocy. Jeżeli ma Pani taką możliwość to proszę również zapytać w takiej instytucji jak Ośrodek Interwencji Kryzysowej - być może w Pani mieści jest tam prowadzona taka forma pomocy. Psychoterapia w powiązaniu z dobrze dobranymi lekami powinna być pomocna w Pani przypadku.