Jak mogę teraz poradzić sobie z tym lękiem?

Witam, Cierpię na bardzo silne ataki lęku, paniki. Nagle w mojej głowie pojawia się paniczny lęk, potęguje się, nie jestem w stanie racjonalnie myśleć, chce wzywać pogotowie, myślę że zaraz zwariuje... Jest okropnie.. Do tego dochodzą objawy somatyczne. Jestem świadoma swojego problemu ale nie jestem w stanie opanować tego lekj8, za każdym razem gdy przychodzi myślę że tym razem na pewno coś mi się stanie. Za kilkanaście dni czeka mnie 2 godzinny lot samolotem. Panicznie się tego boję, że złapie mnie coś na tyle silnego że na prawdę coś mi się stanie i z racji tego że będę tam uwięziona nie otrzymam pomocy medycznej... Wiem że muszę iść na terapię i zrobię to jak wrócę do Polski, ale co mogę zrobić teraz? Lekarz przepisał mi xanax ale nie wiem jak mam go dawkowac, a co jeśli po nim bede czuła się jeszcze gorzej? Boję się że przez ten atak nie przeżyje tego lotu... Bardzo proszę o pomoc.

Może spróbuje Pani słuchać z youtube trening autogenny, by się wyciszyć? Potrzebuje Pani lepiej się sobą zaopiekować, więcej czasu na przyjemności: ciepła kąpiel, masaż, dobra lektura czy spacer w parku. Zapraszam na psychoterapię na Skype
www.facebook.com/psychoterapiawewroclawiu