Jak powinien zadziałać psycholog?

W sytuacji gdy w gabinecie psychologa pacjent deklaruje chęć popełnienia samobójstwa i istnieje wysokie prawdopodobieństwo ze tego dokona (mam tutaj na myśli realn zamiary, a nie same mysli). Kogo psycholog powinien zawiadomic? Ośrodek interwencji kryzysowej? Rodzine? Jakieś inne służby? Proszę o odpowiedz.

Witam,

przede wszystkim takiej osobie należy poświęcić czas, jeśli w gabinecie jest lekarz psychiatra lub inny psycholog - poprosić o pomoc, rozmawiać w taki sposób, aby pacjent zrozumiał, że wymagana jest hospitalizacja, powiadomić kogoś z rodziny oraz pogotowie, w celu przetransportowania pacjenta do szpitala.

Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Pani,

W takiej sytuacji Psycholog zapewnia Pacjentowi bezpieczeństwo (na tyle, na ile to możliwe odwracając uwagę Pacjenta od zamiaru) sugerując/informując (w łagodny sposób) celowość hospitalizacji.
Dobrze, jeśli udałoby się otrzymać namiar Rodziny.

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest Pani najbardziej potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com