Na czym polega pierwsza wizyta u psychologa?

Witam, mysle ze musze udac sie do psychologa jednak troche obawiam sie tej pierwszej wizyty, jak taka wizyta wyglada? Bardzo prosze o odpowiedz

Witam Panią
Rozumiem Pani obawy, pierwsza wizyta polega na rozmowie, siada Pani w gabinecie psychologa i zaczynają Państwo rozmawiać, Pani mówi o sobie, jak się Pani nazywa, co robi w życiu, czym się zajmuje, mówi Pani co skłoniło Panią do wizyty a psycholog zadaje najróżniejsze pytania pomocnicze. I tak szybko mija godzina.
Anna Sulilgowska

Sam przebieg wizyty zależy od tego z czym przychodzi pacjent i jaki styl pracy przyjął psycholog. Zazwyczaj jednak ta pierwsza rozmowa jest poświęcona rozmowie na temat objawów z jakimi zgłasza się pacjent oraz tła. Przez tło należy tutaj rozumieć życie osobiste pacjenta, to co się u niego aktualnie dzieje i ewentualne trudne kwestie mogące być źródłem jego cierpienia. Psycholog stara się ocenić zdolność pacjenta do podjęcia terapii i celowość takowej, jednocześnie dbając o komfort psychiczny pacjent i pozwalając mu w miarę możliwości na swobodną wypowiedź.

Nie ma się czego bać, to raczej przyjemne doświadczenie skupienia na sobie czyjejś pozytywnej uwagi i otrzymania wsparcia oraz informacji zwrotnej.