Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 8 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Które leki i zioła mogą osłabiać działanie tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, chciałabym się dowiedzieć, które zioła i leki mogą osłabić działanie tabletek antykoncepcyjnych? Z tego co mi wiadomo, to leki uspokajające (np.dziurawiec) oraz antybiotyki. Czy żeń-szeń może mieć na ich działanie jakiś wpływ? Czy można przyjmować razem z tabletkami antykoncepcyjnymi tabletki na żylaki lub wspomagające przepływ krwi w żyłach? Pozdrawiam

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Najlepszą zasadą jest niełączenie leków z  ziołami. Wszelkiego typu preparaty roślinne zawierają wiele różnych, niewystandaryzowanych substancji, stąd trudno przewidzieć jest ich  interakcje (dotyczy to także  substancji mających poprawiać przepływ żylny a sprzedawnych bez recepty). Jeśli chodzi zaś o leki przepisywane przez lekarza, to zawsze należy poinformować go o stosowaniu hormonalnej antykoncepcji.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy