Które pozycje przy siedzeniu są szkodliwe?

Często zdarza mi się siedzieć długo w pozycji z kolanami podciągniętymi pod brodą (trochę tak jakbym wykonywał pełny przysiad) - np. oglądając pracując przy komputerze. W takiej pozycji jest mi wygodnie, i nie odczuwam raczej żadnego dyskomfortu (co jakiś czas po prostu wstaję się rozprostować). Jednak czy na dłuższą metę taka pozycja może być szkodliwa?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej może mieć negatywny wpływ. Warto pamiętać o okresowej zmianie pozycji orz wdrożeniu aktywności fizycznej.