Ból pleców a długotrwała praca przy komputerze

Pracuje 10 - 12 godzin przy komputerze i często bolą mnie plecy. Zmieniłem fotel, czuje się lepiej, ale i tak po nocy, gdy wstaje, czuję lekki ból, którzy przechodzi chwile po wstaniu, ale zdarza się, że powraca w ciągu dnia, podczas siedzenia.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Jeśli pracuje Pan w pozycji siedzącej, najbardziej prawdopodobną przyczyną Pana objawów są zmiany przeciążeniowe i zwyrodnieniowe. Wskazana jest dokładniejsza diagnostyka - RTG/ewentualnie MRI kręgosłupa. W zależności zaś od nasilenia zmian i nasilenia objawów wdrożone zostanie właściwe leczenie. Najpewniej będzie to rehabilitacja.