Który pomiar temperatury jest wiarygodny?

Witam, mam pytanie. Od 1 dc (wywolanego luteina 50, brana przed 3 dni 4x1)mierzyłam temperaturę. Przeważnie mierzyłam po przebudzeniu, ok 6 ileś. Wczoraj takż ei miałam podwyszenie z temperatury 36.4 na 36.7. Dziś się obudziłam ok 5.00 i zmierzyłam temperaturę i miałam 36.5, pozniej zasnelam i zmierzyłam ok 7.00 i mialam temoeraturę 36.7. Który pomiar jest wiarygodny? ten z godziny 5.00 czy z godziny 7.00 Mierzę 1 cyk

Lek. Marta Gryszkiewicz

A w jaki sposób jest mierzona temperatura? W którym miejscu? Temperaturę najlepiej mierzyć o tej samej porze codziennie.