Który rodzaj porodu wybrać?

Dzień dobry mam pytanie dotyczące porodu naturalnego.Mam stwierdzoną macice dwurożną z przegrodą.Przegrodę miałam usuwaną kilkakrotnie.Obecnie zaczynam 9 miesiąc.Będę rodzić za granicą bo tutaj mieszkam.Na ostatniej wizycie Pani doktor powiedziała że mam donieść zaświadczenie z pl szpitala że po przebytych zabiegach mogę rodzić naturalnie.Nikt takiego zaświadczenia mi nie da ,tym bardziej że ciąża cała prowadzona jest za granicą.Moje pytanie czy powinnam rodzic sn czy cc jakie jest Państwa zdanie?Czy ryzyko jest zbyt duże?Ciąża bez komplikacji,ale zaszłam w nią przez in vitro po 10 latach z powodu innych problemów.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna ocena grubości mięśnia macicy i wtedy decyzja odnośnie rodzaju porodu. Sadze ze jeśli w Polsce były wykonywane zabiegi usunięcia przegrody to zaświadczenie jak najbardziej