Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 5 0 , 5 5 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przegroda macicy: Pytania do specjalistów

Czy możliwe, że ta przegroda macicy utrudnia mi zajście w ciążę?

Witam. Od 2 lat nie mogę zajść w ciążę. Niedawno okazalo sie ze mam przegrode macicy jakies 2,7cm czy mozliwe ze przez to nie mogę zajść w ciaze?

Czy to usg mogło się mylić?

W zeszłym tygodniu udałam się do lekarza żeby potwierdzić ciąże. Pani doktor podczas usg dopochwowego po stwierdzeniu "a co to?"zapytała mnie czy miałam kiedyś przegrodę macicy, po czym badała mnie dalej i padła również nazwa macica dwurożna. Był to... W zeszłym tygodniu udałam się do lekarza żeby potwierdzić ciąże. Pani doktor podczas usg dopochwowego po stwierdzeniu "a co to?"zapytała mnie czy miałam kiedyś przegrodę macicy, po czym badała mnie dalej i padła również nazwa macica dwurożna. Był to około 4-5 tydzień ciąży z obecnością pęcherzyka i ciałka żółtego. Pani doktor stwierdziła że dokładniej zbada sytuacje za dwa tygodnie. Było to dla mnie dość stresujące więc dość szybko wyszłam z gabinetu z mętlikiem w głowie bo nie zostało mi wyjaśnione z czym to się wiąże. Tym bardziej że w tym samym badaniu wykonanym 2-3 lata wczęśniej nie wykryto żadnych wad macicy. Jedynie nieznacznie obniżony poziom progesteronu. Czy możlwie że, któryś z lekarzy mógł się mylić. Czy jest możliwe że zinterpretowano badanie usg na wyrost ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co może być powodem pęknięcia pochwy podczas stosunku?

Z jakiego powodu mogła pęknąć pochwa w srodku podczas stosunku? Mam przegrodę pochwy i podwójna macice czy to ma jakieś znaczenie? I czy taka sytuacja może się powtarzać? Jak uniknąć ? Mam teraz uraz psychiczny i boje się seksu mimo ze mam ochotę :(
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co oznacza badanie trzonu macicy?

Trzon macicy przodozgiętu dlugosci 56mm Ap34mnm macica dwurożna przegroda endometrium równe szerokosci 10mm, jajnik prawy powiększony z licznymi przestrzenie plynowe torbiel wielokomorowa 53x28, jajnik lewy powiekszony torbiel wielokomorowa 53x45 mnm zayoka douglasa wolna co pan sadzi o whnkkach mam sie martwic?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Kiedy po operacji macicy pojawiają się zrosty?

Dzien dobry, Po jakim czasie od operacji powstaja zrosty? W grudniu mialam usunieta przegrode macicy, po 2 mcach kontrolna histeroskopia- czy pozniej moga pojawic zrosty wewnatrz macicy?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Jaki może być powód nie wchłonięcia się krwiaka?

Witam. Jestem obecnie w 12 tygodniu ciąży. Już od 7 tygodnia na usg lekarz widzi dość dużą przestrzeń płynową- krwiak. Krwiak jest na szczęście po innej stronie macicy niż dziecko. Do tej pory się nie wchłonął mimo oszczędnego trybu... Witam. Jestem obecnie w 12 tygodniu ciąży. Już od 7 tygodnia na usg lekarz widzi dość dużą przestrzeń płynową- krwiak. Krwiak jest na szczęście po innej stronie macicy niż dziecko. Do tej pory się nie wchłonął mimo oszczędnego trybu życia. Jestem po zabiegu usunięcia przegrody macicy. Strasznie się boję o dziecko, czemu krwiak tak długo się nie wchłania. Lekarz zalecił duphaston 2 razy dziennie i obserwacje... Czy można w inny sposób przyspieszyć leczenie i czy krwiak bardzo zagraża ciąży?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy możliwe jest, że w poprzednich ciążach nie było widać przegrody macicy?

Witam, jestem w 10 tygodniu trzeciej ciąży (pierwsze dziecko ur w 2014 przez CC, drugie dziecko ur w 2016 martwe w 35/36tc przyczyna nieznana). Początkowo widać było dwa pęcherzyki, potem zarodek rozwijał się tylko w jednym pęcherzyku, drugi pozostawał pusty.... Witam, jestem w 10 tygodniu trzeciej ciąży (pierwsze dziecko ur w 2014 przez CC, drugie dziecko ur w 2016 martwe w 35/36tc przyczyna nieznana). Początkowo widać było dwa pęcherzyki, potem zarodek rozwijał się tylko w jednym pęcherzyku, drugi pozostawał pusty. Przy pustym pęcherzyku utworzył się krwiak, który po 3 tygodniach się wchłonął ale pusty pęcherzyk się nie zmniejsza. Lekarz stwierdził, że to przegroda macicy. Czy możliwe jest, że w poprzednich ciążach nie było widać tej przegrody? Bardzo boję się, że nie donoszę ciąży...
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Częściowa przegroda jamy macicy widoczna od dna w 14 tc

Witam Mam pytanie jestem w 14tyg ciąży na usg było wszystko w porządku jedyna rzecz która Mi popsuła nastrój to to ze w badaniach dodatkowych miałam wpisane częściowa przegroda jamy macicy widoczna od dna bardzo się martwię tym bo czytałam... Witam Mam pytanie jestem w 14tyg ciąży na usg było wszystko w porządku jedyna rzecz która Mi popsuła nastrój to to ze w badaniach dodatkowych miałam wpisane częściowa przegroda jamy macicy widoczna od dna bardzo się martwię tym bo czytałam o tym dużo a dziś jak pytałam swojego lekarza to powiedział że jak okej wyniki badań i usg to wszystko w porządku jednak jedna ciążę poronilam przez zaśniad dawno temu jednak nie wiem czy tez nie miało.wplywu na to ta przegroda bo to tak jakby wada macicy czy donoszę ciążę bez problemu?

Co oznaczają częstsze krwawienia podczas stosowania Visanne?

Witam Miesiąc temu wykryto u mnie endometriozę i zapisano mi lek Visanne. Po dwóch tygodniach brania leku, dostałam miesiączkę (standardowo tak jak zwykle po 30 dniach). Kiedy skończyłam pierwsze opakowanie leku (czyli po miesiącu) dostałam kolejną miesiączkę. Miałam więc dwie... Witam Miesiąc temu wykryto u mnie endometriozę i zapisano mi lek Visanne. Po dwóch tygodniach brania leku, dostałam miesiączkę (standardowo tak jak zwykle po 30 dniach). Kiedy skończyłam pierwsze opakowanie leku (czyli po miesiącu) dostałam kolejną miesiączkę. Miałam więc dwie miesiączki występujące w odstępie raptem tygodnia. Czy przy zażywaniu leku Visanne jest to normalne? Dodam tylko, że miesiąc temu miałam histerolaparoskopię z usunięciem przegrody macicy. Na kontroli usłyszałam, że wszystko jest w porządku i nie powinnam krwawić z tego powodu. Proszę o pomoc! 
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Który rodzaj porodu wybrać?

Dzień dobry mam pytanie dotyczące porodu naturalnego.Mam stwierdzoną macice dwurożną z przegrodą.Przegrodę miałam usuwaną kilkakrotnie.Obecnie zaczynam 9 miesiąc.Będę rodzić za granicą bo tutaj mieszkam.Na ostatniej wizycie Pani doktor powiedziała że mam donieść zaświadczenie z pl szpitala że po przebytych... Dzień dobry mam pytanie dotyczące porodu naturalnego.Mam stwierdzoną macice dwurożną z przegrodą.Przegrodę miałam usuwaną kilkakrotnie.Obecnie zaczynam 9 miesiąc.Będę rodzić za granicą bo tutaj mieszkam.Na ostatniej wizycie Pani doktor powiedziała że mam donieść zaświadczenie z pl szpitala że po przebytych zabiegach mogę rodzić naturalnie.Nikt takiego zaświadczenia mi nie da ,tym bardziej że ciąża cała prowadzona jest za granicą.Moje pytanie czy powinnam rodzic sn czy cc jakie jest Państwa zdanie?Czy ryzyko jest zbyt duże?Ciąża bez komplikacji,ale zaszłam w nią przez in vitro po 10 latach z powodu innych problemów.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Co oznacza ból podbrzusza po usunięciu przegrody macicy?

8 mcy temu mialam usunieta przegrode macicy. Od ok.4 mcy mam problemy: boli podbrzusza, klucie jajnikow (bez znaczenia na faze cyklu) owulacja wsytepuje bo chodze na monitoring. Dodatkowo problemy z wyproznianiem- stolec raz bobkowaty, raz olowkowaty raz normalny. Podbrzusze boli mnie praktycznie caly czas. Co moze byc przyczyna takiego stanu?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Co zrobić przy przegrodzie jamy macicy?

Witam, zdiagnozowano u mnie całkowitą przegrodę jamy macicy o grubości 5mm, rozrzerzającą się ku początkowi. Stanęłam przed decyzją, co dalej. Przeszłam już jedno poronienie i nie wiem czy warto przygotowywać się psychicznie na kolejne bolesne zakończenia czy poddać się zabiegowi... Witam, zdiagnozowano u mnie całkowitą przegrodę jamy macicy o grubości 5mm, rozrzerzającą się ku początkowi. Stanęłam przed decyzją, co dalej. Przeszłam już jedno poronienie i nie wiem czy warto przygotowywać się psychicznie na kolejne bolesne zakończenia czy poddać się zabiegowi jej usunięcia. Czy w przypadku takiej grubości, budowy i twardych mocnych tkanek przegrody należałoby skłaniać się do jej resekcji?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy możliwe jest donoszenie ciąży z macicą z przegrodą całkowitą?

Witam. Czy możliwe jest odnoszenie ciąży z macica z przegroda calkowita ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy moja wada może dotyczyć też potomstwa?

Witam Kilka lat temu dowiedziałam się, że od urodzenia ma jedną nerkę. Nerka odpukać jak do tej pory funkcjonuje dobrze i nigdy nie miałam problemów nerkowych. Dodatkowo zdiagnozowano u mnie zespół Ohvira- jestem po usunięciu przegrody macicy i pochwy. Chciałam... Witam Kilka lat temu dowiedziałam się, że od urodzenia ma jedną nerkę. Nerka odpukać jak do tej pory funkcjonuje dobrze i nigdy nie miałam problemów nerkowych. Dodatkowo zdiagnozowano u mnie zespół Ohvira- jestem po usunięciu przegrody macicy i pochwy. Chciałam zapytać czy agenezja nerki i zespół Ohvira mogą być wadami dziedzicznymi? W mojej rodzinie wszyscy się przebadali i mają dwie nerki. Zastanawiam się czy wada ta może się dziedziczyć na moje potomstwo?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co się stanie z martwym płodem?

Witam. Obecnie jestem w 12 tc była to ciąża bliźniacza u jednego z płodów w 9 tc stwierdzono brak akcji serca. W 10 tc trafiłam do szpitala z krwawieniem lekarz stwierdził że płód odwarstwia się i stad najprawdopodobniej ta krew... Witam. Obecnie jestem w 12 tc była to ciąża bliźniacza u jednego z płodów w 9 tc stwierdzono brak akcji serca. W 10 tc trafiłam do szpitala z krwawieniem lekarz stwierdził że płód odwarstwia się i stad najprawdopodobniej ta krew. Po po 10 dniach wypisano mnie ze szpitala. Dodam że mam dwurozna macice i przegrodę calkowita. Chciałam zapytać co się stanie z martwym płodem i jaka mam szansę na odnoszenia ciąży.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy przegroda pochwy jest wrodzona czy może się wytworzyć z czasem?

Czy przegroda pochwy jest wrodzona czy może się wytworzyć z czasem? Kiedyś moje stosunki były normalne i było wszystko wporzadku, podczas ciąży dowiedziałam się o przegrodzie w pochwie podłużnej i podwójnej macicy, raz podczas stosunku rozerwało mnie w srodku, jaka... Czy przegroda pochwy jest wrodzona czy może się wytworzyć z czasem? Kiedyś moje stosunki były normalne i było wszystko wporzadku, podczas ciąży dowiedziałam się o przegrodzie w pochwie podłużnej i podwójnej macicy, raz podczas stosunku rozerwało mnie w srodku, jaka mogła być przyczyna? Pozycje były takie jak zawsze i nie raz było intensywnie i nic takiego się nie stało. Dlaczego wiec teraz? Czy usunięcie przegrody pomoze?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Dr n. med. Agnieszka Ledniowska

Co oznacza wynik badania kanału szyjki macicy 31-latki?

Z Opisu zabiegu: kanał szyjki macicy makriskopowo niezmieniony. W jamie macicy widoczna przegroda od dna sięgająca do 3 cm długości jamy macicy, którą przecięto nożyczkami częściowo- dlugosc 1cm.Endometrum bladorozowe. Dlugosc kanalu szyjki i jamy macicy po zabiegu 7cm. " Co... Z Opisu zabiegu: kanał szyjki macicy makriskopowo niezmieniony. W jamie macicy widoczna przegroda od dna sięgająca do 3 cm długości jamy macicy, którą przecięto nożyczkami częściowo- dlugosc 1cm.Endometrum bladorozowe. Dlugosc kanalu szyjki i jamy macicy po zabiegu 7cm. " Co oznacza to dla pacjentki. Wskazania do laparohisteroskopii? Nie udalo się przegrody podczas jednego zabiegu usunąć?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy zrosty na esicy mogą zaburzać płodność?

ZROSTY ne esicy- czy myslicie ze moga zaburzac plodnosc???? Mam problemy z wyproznianiem sie (stolec raz normalny, raz olowkowaty, raz bobkowaty), ciagly bol podbrzusza. Miesiaczki regularne, normalne. Mialam kolonoksopie- badanie zakonczono na poziomie esicy - bol nie do przezycia. Na... ZROSTY ne esicy- czy myslicie ze moga zaburzac plodnosc???? Mam problemy z wyproznianiem sie (stolec raz normalny, raz olowkowaty, raz bobkowaty), ciagly bol podbrzusza. Miesiaczki regularne, normalne. Mialam kolonoksopie- badanie zakonczono na poziomie esicy - bol nie do przezycia. Na poczatku 2017 przeszlam dwie operacje laparoskopowe z histeroskopia (pierwsza: usuniecie przegrody macicy, druga: miala byc docinka: ryzyko przebicia macicy odstaiono od docinki, nic nie zrobiono).
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Czy po histeroskopii można starać się o dziecko?

4 dni temu miałam zabieg histeriskopi - usunięcie 2 polipów, nacięcie przegrody oraz poszerzenie wejścia do macicy. Lekarz zalecił wspolzycie jeszcze w tym cyklu w celu starania się o dziecko. W necie czytam jednak ze każdy zaleca karencję 1 cykl. Proszę o konkretna odpowiedz.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Bartłomiej Grochot
Lek. Bartłomiej Grochot

Czy w tym cyklu mimo krwawienia mam dalej szansę na ciążę?

Witam. Staramy się z mężem bardzo długo dziecko. Jestem po jednej ciąży ektopowej(usunięty lewy jajowód). W grudniu miałam laparoskopie z histeroskopią. Została usunięta przegroda macicy. W Tym cyklu 13dnia dostałam krwawienia które trwało nie całe 3dni (mam nieregularne zazwyczaj... Witam. Staramy się z mężem bardzo długo dziecko. Jestem po jednej ciąży ektopowej(usunięty lewy jajowód). W grudniu miałam laparoskopie z histeroskopią. Została usunięta przegroda macicy. W Tym cyklu 13dnia dostałam krwawienia które trwało nie całe 3dni (mam nieregularne zazwyczaj długie cykle) dziś jest 33dc. Nie mam miesiączki. Czy w tym cyklu mimo krwawienia mam dalej szansę na ciążę? Czy to krwawienie ją wyklucza? Dodam że było to krwawienie nie plemienia.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Bartłomiej Grochot
Lek. Bartłomiej Grochot
Patronaty