Kuliste zacienienie środkowo-dolnego pola płucnego prawego bardziej obwodowo

Witam.Mojej Mamie na badaniu rtg płuc wykazało kuliste zacienienie środkowo dolnego pola plucnego prawego bardziej obwodowo Wlk.ok120x70 mm.przemieszczenie tchawicy w prawo..Co to oznacza? MORFOLOGIA -Ob 40..Proszę o odpowiedź

Lek. Katarzyna Szymczak

Opis może wskazywać m.in. na guza, gruzlice, konieczna dasza diagnostyka. Proszę pilnie udać się do lekarza.
Pozdrawiam