Kulka na śliniance przyusznej

Witam. Cztery miesiące temu pojawiła mi się kulka na śliniance przyusznej, odczekałam dwa tyg. i zmalała i stała się bezbolesna, dwa msc. temu pojawiła mi się bolesna pod pachą, minęły dwa tyg i do dzisiaj jest tylko bezbolesna. Nie była u lekarza i nie wiem czy powinnam się tym zgłosić do internisty. Nic mi więcej nie dolega.

Witam Panią rówież z Bydgoszczy ! Mało osób zadaje pytania z Naszego miasta !

Kulka- jeśli jest mała , niebolesna - może to być powiększony węzeł chłonny. Może to być także objaw zastoju śliny wskutek utrudnionego odpływy śliny spowodowany kamieniem luz zwężeniem.

Warto udać się do radiologa na USG a następnie do laryngologa aby to zweryfikować .
Powodzenia !
Zapraszam na konsultację :)