Kuracja Loxonem 2 na wypadające włosy

Witam, mam pytanie, czy mogę spróbować kurację Loxonem 2 % ? Bylam u kilku lekarzy z problemem nadmiernego wypadania włosów i każdy mówi co innego i przepisuje co innego. Czy jeśli nie jest to lysienie androgenowe to stosowanie Loxonu może przynieść jakieś działania niepożądane ? Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zdecydowanie nie polecam stosowania jakichkolwiek preparatów bez konsultacji z lekarzem prowadzącym. Tym bardziej, że z opisu wynika, że konsultowała się Pani ze specjalistami w tej sprawie. Loxon nie jest preparatem obojętnym. Wśród potencjalnych działań niepożądanych leku znajdują się: reakcje skórne (podrażenienie, świąd), nadmierne owłosienie (w tym pojawienie się zarostu na twarzy u kobiet), miejscowy rumień, wysuszenie/łuszczenie się skóry głowy, zwiększenie liczby traconych włosów, rzadko niedociśnienie. W celu uzyskania odpowiedzi na pytanie czy może Pani stosować lek proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym!