Bardzo duży prześwit na szczycie głowy - co zrobić?

Witam! Mam 25 lat, niedawno zauważyłam u siebie, że włosy na szczycie głowy bardzo mi się przerzedziły tworząc okropny prześwit. Udałam się do lekarza dermatologa i pani doktor bez żadnych badań i pytań stwierdziła, że to łysienie androgenowe, przepisała mi loxon 5%. Czy to wystarczy? Bardzo się martwię, nieustannie myślę o włosach. Mam czarne włosy, na nich bardziej jest widoczny ten prześwit, powoduje on, że bardzo źle się czuję. U lekarza byłam 30 maja, dziś jest 12 czerwiec, loxon stosuję 2x dziennie i nie zaobserwowałam żadnych zmian. Nie wiem co mam robić, czy zmienić lekarza czy poprosić o jakieś badania? Dodam, że nie stosuję antykoncepcji, jedyne leki jakie stosowałam to przeciwbólowe głównie ketonal. W lutym poroniłam, byłam w 8 tygodniu, czy to może być przyczyna? Bardzo proszę o poradę.

Witam serdecznie!

Przyczyn nadmiernego wypadania włosów może być wiele.
Opis może wskazywać na łysienie androgenowe. Częściej schorzenie to dotyka mężczyzn, jednak kobiety są również zagrożone. Więcej informacji na temat dolegliwości znajdzie Pani między innymi w załączonym artykule:http://portal.abczdrowie.pl/lysienie-androgenowe-u-kobiet.

Wskazane jest wykonanie badań podstawowych w celu eliminacji innych przyczyn łysienia- przynajmnie w ramach podstawowej opieki medycznej proszę wykonać morfologię krwi obwodowej oraz poziom TSH.Poronienie raczej nie wpłynęło na pojawinie się objawów, chociaż nie można tego jednoznacznie wykluczyć - nadmierny stres również może objawiać się w nadmiernym łysieniu.

Natomiast jeżeli chodzi o efekty leczenia to widoczne są one po kilku miesiącach stosowania leku.

Pozdrawiam